
800 konfirmasjonsgjester i Flekkerøyhallen
«Kom mai du skjønne milde», heter det i sangen som jo handler om at nå har våren kommet.
En flott dag
Og strofen stemte perfekt med det som skjedde i og rundt Flekkerøyhallen lørdag. Sola skinte, og over 800 gjester for å overvære årets konfirmasjon. Det var 25 ungdommer totalt. 20 jenter og fem gutter. 23 av dem kom fra Flekkerøy Misjonskirke, mens to kom fra samme kirke i Vågsbygd.
- Kan vi få det bedre. Med flott vær, en haug av familier, slekt og venner, sa pastor Siri Iversen til en nesten fullsatt idrettshall.
- Det er vel noen som lurer på hvorfor vi arrangerer en konfirmasjon i en hall, og ikke i ei kirke. Jesus ble jo født i en stall, så litt utradisjonelt kan vi vel ha det, sa Siri Iversen med et smil.
I fire år
Erlend Mørk Drønen er ungdomspastor i misjonskirken på øya. Han er opprinnelig fra Farsund, men har bodd her ute i ett år. I året som har gått, har han hatt lørdagens konfirmanter under sine vinger, og dette er det fjerde kullet hans.
- Så flott å kunne feire denne dagen uten pandemien, med «meteren» og alle restriksjonene som fulgte med. Jeg husker at hver konfirmant bare kunne ha med seg ti gjester, og vi var vel totalt 200. I dag er det over 800 i hallen, og på tribunen. Det ble en flott dag, en dag både ung og gammel kan ta med seg videre på livets vei, sa en blid og glad Erlend Mørk Drønen til N247 etter konfirmasjonen i Flekkerøyhallen lørdag.

Ungdomspastor i Flekkerøy Misjonskirke Erlend Mørk Drønen utenfor Flekkerøyhallen mens over 800 gjester er i ferd med å gå hjem hver til sitt. (Foto: Arild Hansen)

Over 800 gjester var overvar konfirmasjonen i Flekkerøyhallen lørdag. (Foto: Arild Hansen)