Åpen kirke fredag

Publisert

«Søgne menighet holder kirken åpen i dag fra kl. 09.30. Her vil det være prest og diakon og andre voksne tilgjengelig for samtale. Her kan du komme for å tenne  lys, være stille, be og være sammen.». Det er prest Erik Nyfeldt Bø og diakon Silje Wik Vesterfjell som vil være til stede, skriver menigheten til N247 fredag morgen.


Ekstra ressurser i skolen 
Oppvekstsjef Jon Wergeland sier til N247 fradag morgen at ledere og lærere ved skolene i Søgne er informert og voksentettheten i klassene er økt betraktelig.. 

- Helse- og pedagogisk personell er til stede på begge ungdomsskolene i Søgne og også ledelsen ved barneskolene er informert. Vi har også tanker om å lage arrangementer i helgen slik at de som ønsker det kan stille spørsmål og dele sine tanker med kvalifisert personell, sier han.

- Vi vil få tilbakemeldinger fra skolene gjennom dagen og viser det seg at det er behov for samlinger vil vi selvsagt arrangere dette, sier han.

Fortvilelse
Ordfører Åse Severinsen kom hjem til Søgne sent torsdag kveld etter en reise.

Til TV2 Nyhetskanalen sier Severinsen at det første hun tenkte da hun fikk nyheten var at dette ikke kunne være riktig.

- Jeg reagerte selvsagt med fortvilelse men først og fremst går tankene til de nærmeste pårørende og all ungdom i Søgne som nå kan oppleve både redsel og usikkerhet i forbindelse med det som har skjedd. Det er svært unge mennesker som er berørt og kommunen vil gjøre alt som står i vår makt for å hjelpe så godt vi kan, sa hun.

OpenMind åpen lørdag
- Lørdag fra klokken 12.00 til 18.00 vil OpenMind være åpen, sier oppvekstsjef Jon Wergeland til N247 fredag formiddag.
- Det vil være helsepersonell til stede og ungdomsarbeidere fra Søgne kommune. I tillegg jobbes med å få psykolog fra Sørlandet sykehus Kristiansand som vil snakke med ungdommene om hvordan de kan håndtere situasjonen videre, sier Wergeland.
Noen å snakke med.
Barneombudet har på sine sider en oversikt over hvem man kan kontakte i vanskelige situasjoner. Oversikten finner du på ved å følge denne lenken.
Sist oppdatert 11.09.2015 klokken 09.56 av Jon Aamodt
Powered by Labrador CMS