
Asfaltering i Vraget og i Skålevigsgarden

Nå er byggingen av det nye leilighetskomplekset nede i Vragesløyfen på Flekkerøy kommet så langt på vei at det på fredag morgen og utover dagen ble asfaltert.
- Vi har lagt sliteasfalt fra innkjørselen til nybygget og videre opp bakken på kirkesiden, sier arbeidsleder i NCC, Terje Imenes til N247 fredag ettermiddag.
For lokale kjente, mener han opp bakken mot Krabbodden.
- Etter sommerferien og utover, skal det asfalters videre andre veien, ut mot der frisørsalongen ligger. Vi er innleid gjennom bedriften Holbæk Anlegg, sier Timenes.
- Vi la også en form for sliteasfalt nede i Skålevigsgarden. Fra hovedkrysset og opp mot der som utbyggingen skal skje i Brattestø. Her har vi fått oppdraget gjennom bedriften Kartevoll AS. Så vi har vært i full sving med mannskap og maskiner, avslutter arbeidslederen.