Åtte nye smittede i Kristiansand, 172 i karantene

Publisert

Onsdag klokken 15.00 sendte Kristiansand kommune ut sin daglige oppdatering om smitteutviklingen i kommunen:
- Det er åtte nye smittede i Kristiansand, 172 personer er satt i karantene, står det i meldingen.
I det ene tilfellet er fire smittet i en familie. Noen i familien har vært i annen del av landet, og det er sannsynlig at smitten kommer innenlands fra. Vi har god kontroll og er i ferd med å avslutte smitteoppsporing. 
Kommunen får god hjelp av Agder fylkeskommune som har god oversikt over alle elever, og som fort og nøyaktig ut til dem det gjelder. 
- Per onsdag ettermiddag er 167 i karantene i denne smitteoppsporingen. Det er per onsdag ettermiddag ikke planer om å ta ut ytterligere elever ved KKG i karantene i tillegg til dem som ble tatt ut tirsdag, står det videre i meldingen.
Testes i helgen
Elever ved KKG skal testes i helgen. Flere andre nærkontakter skal også testes. 
I et andre tilfelle er en person smittet. Dette tilfellet er sannsynligvis knyttet til tilfellet med en familie med fire. Personen er i likhet med andre smittede isolert, og fem personer er satt i karantene i forbindelse med dette tilfellet. 
Sist oppdatert 07.10.2020 klokken 16:01 av Nicolai Prebensen
Kristiansand katedralskole. (Foto: KKG)
Powered by Labrador CMS