De første flyktningene kom i natt

Publisert

Natt til torsdag ankom de første flyktningene Åros Feriesenter. Det skriver

fvn.no

torsdag morgen.


2-tiden
Den første bussen kom i følge avisen fra Råde i Østfold ved 2-tiden og flyktningene fikk utdelt litt mat og ble så innkvartert i hyttene på feriesenteret. 
Leder for akuttmottaket, Thomas Helleland Homme sier til Fædrelandsvennen at de hadde fått beskjed om at det skulle komme 139 personer samtidig. 
Puljer
- Vi hadde forberedt oss på det, men heldigvis kom de litt etter litt og så langt har dette gått veldig greit, sier han og legger til at det hyggelige folk som har kommet. 
Det skal være flyktninger fra Syria, Afghanistan og et par irakere som kom til Åros i natt. En del hadde med seg små barn, men det var også en del enslige som kom utover natten, skriver fvn.no.
Sist oppdatert 29.10.2015 klokken 10:17 av Nicolai Prebensen
Christoffer Iglebæk, Thomas Helleland Homme og Kristin Aurebekk Ryen fra Mirador AS tok i natt i mot rundt 140 flyktninger på Åros Feriesenter. (Foto: Arkiv, Nicolai Prebensen)
Powered by Labrador CMS