«Elendig samfunnsøkonomi at terapibassenget på Tangvall står tomt»
Det er etter min klare mening en stor skam og en skandale at i: Søgne omsorgssenter er det et ferdig restaurert terapibasseng som ikke tas i bruk. Hvordan er det mulig, sier jeg. Teraptibassenget har utrolig nok nå - stått ubrukt og tomt i over to år, uten vann og brukere.
For kronisk syke og personer i rehabilitering - og andre brukere fra Søgne og hele den tvangssammenslåtte storkommunen: Nye Kristiansand kommune, står dette dette ikke til troende.
Kommunens foreløpige dårlige svar og unnskyldninger til meg i denne viktige saken står «rett og slett» ikke til troende. Å la et ferdig helsetilbud stå ubrukt er elendig samfunnsøkonomi. Egentrening i varmt vann forebygger pleiebehov, gir folk verdigheten tilbake og sparer kommunen for store utgifter i fremtiden.
Å henvise alle syke mennesker til Aquarama som trenger vannbehandling - viser mangel på lokal forståelse at Kristiansand er en kommune fra: Hav til hei.
Terapibassenget på Tangvall er etter min klare mening en skjult skatt som vi snarest må ta i bruk. Både for beboerne på senteret, Kleplandstunet og de mange hjemmeboende i Kristiansand. Kommunen må slutte å lete etter hindringer og heller - uten opphold finne gode løsninger til fremtidig bruk av bassenget.
Jeg vil derfor snarest ta denne viktige saken opp politisk. Ja,og det betyr - rett inn i helseutvalget.
Vidar Kleppe, Medlem av helseutvalget og bystyrerepresentant for Kleppelista i Kristiansand