Denne bilen var til salgs

Publisert

- Dette var veldig trist. Jeg har bilen ute for salg for tiden, så skjer dette, sier Leif Arne Tønnessen fra Flekkerøy til N247 torsdag ettermiddag.
 
På morgenkvisten
Litt tidligere på dagen fikk han en telefonoppringning mens han var på jobb.

- Den kraftige vinden, med over 20 meter i sekundet i kastene, har holdt på siden onsdags kveld. Da jeg gikk på jobb i morges, stod bilen slik jeg forlot den på kvelden. Så dette må ha skjedd torsdag formiddag, sier Tønnessen, som var kjapt ute på øya og fikk treet bort fra bilen etter å ha kappet det med motorsag.
Bilen stod plassert nederst på Skålevik ved parkeringsplassen ved turstien til blant annet mot Asperøya.
 
Til salgs
Bilen, en Toyota Auris 2018-modell, står for tiden til salg. I mellomtiden har han kjøpt seg en annen bil.
- Nå kan de vel bare skrote hele bilen, eller kondemnere den. Jeg har varslet forsikringsselskapet, så får vi bare se videre, sier Leif Arne Tønnessen som ikke ønsket bli fotografert.
Hele taket på bilen er ødelagt, og den veltede ospa satte sine spor flere steder på Toyotaen.
- Det blåste jo noe veldig i natt. Og treet må jo ha brukket tvers av. For du ser jo ikke noe til røttene, sier Tønnessen, som hadde håpet å få godt over 200.000 kroner for bilen.
Sist oppdatert 27.01.2022 klokken 18:03 av Nicolai Prebensen
Skadene som bilen fikk etter at et ospetre falt ned på taket er store. I bakgrunnen bilen som eieren har kjøpt mens den skadede bilen står til salgs (Foto: Arild Hansen)
Eieren av bilen var kjapt hjemme på Flekkerøy, tok motorsagen i bruk og fikk fjernet ospetreet. (Foto: Arild Hansen)
Powered by Labrador CMS