
En person skadet etter eksplosjon i næringsbygg på Andøya
Andøya klokken 13.28: Politiet får melding om eksplosjon i bygg i Andøyfaret. Store skader på stedet. En person skal være skadet.
- Bygget er evakuert. Skal ha skjedd i teknisk rom og det lukter gass på stedet, skriver politiet på Twitter.
Politiet opplyser at det skal ikke være gass oppbevart i bygget. Brann går inn i bygget.
Nødetatene er fremme på stedet.
I følge 110-sentralen har eksplosjonen skjedd i et sprinkler rom.
Kjempedrønn
- Det kom et kjempedrønn, sier Anette Strædet som har sin arbeidsplass i bygget.
Hun skulle egentlig ha gått fra jobben like før eksplosjonen og er glad for at hun ikke var ute på parkeringsplassen for å hente bilen sin mandag ettermiddag.
- Jeg pleier å parkere bilen der det smalt og jeg er kjempeglad for at jeg var noe forsinket, sier hun og legger til at hun heldigvis befant seg i fjerde etasje i bygningen hvor Mobit Vågsbygd har sine kontorer.
I følge Strædet ble en mann tatt hånd om av brannvesenet og bandasjert. Han skal ha vært oppegående.
NRK opplyser at en person er sendt til sykehus for behandling. Eksplosjonen skal ha skjedd i forbindelse med reparasjonsarbeider på stedet.
Sist oppdatert 15.06.2020 klokken 15:51 av Nicolai Prebensen

Alle i næringsbygget på Andøyfaret er evakuert. (Foto: Arild Hansen)

Anette Strædet jobber for Mobit Vågsbygd og var i fjerde etasje i bygget da eksplosjonen skjedde. Kollega Tom Erik Røyseland var også på jobb da det smalt. (Foto: Arild Hansen)