
Etterlengtet asfaltering fra fylkesveien inn til Flekkerøyhallen
Tirsdag morgen startet arbeidet med å asfaltere veien fra «Kjerringtorvet» på fylkesveien helt inn til parkeringsplassen ved Flekkerøyhallen. Rundt 4000 kvadratmeter skal dekkes på en vei som har vært til en pest og plage for enhver bilist som ferdes langs veien uken gjennom.
Da snakker vi om de som jobber ved de to barnehagene inne i Lindebøskauen, om lærerkorpset inne ved ungdomskolen, om de som tilhører Historielaget, og ikke minst alle de som ferdes langs veien og som skal inn for å trene ballspill, eller for å gå på rulleski. Glemt er heller ikke alle de som bruker bil innover for å parkere for så å ta seg en liten tur på beina innover i skauen.
En plage
-Vi begynte i dag morges, og vi skal bli ferdig torsdag ettermiddag, ropte en av arbeiderne over veien til N247s utsendte som skulle ut i et annet oppdrag.
Mange bilister har i lang tid ymtet frempå om veiens elendige stand. Massevis av hull har preget denne strekningen, Hull som stadig har blitt etterfylt, men det har ikke tatt lange tiden før hullene viser seg igjen. Fra torsdag ettermiddag blir alt som nytt igjen, og ikke minst blir det en langt mer tryggere vei å kjøre, både for sjåfør og ikke minst for bilens understell.

Det er et etterlengtet asfalteringsarbeid som utføres og som skal være ferdig torsdag. (Foto: Arild Hansen)