
Falleferdig hytte brant ned: - Skulle rives
110-sentralen melder klokken 18.50 om bygningsbrann i Hattesteien på Flekkerøy.
I følge N247s reporter skal det være overtenning i bygningen. Nødetatene er på stedet.
Det skal være en falleferdig ubebodd hytte som står i brann. Klokken 19.14 melder reporteren at brannen er slukket.
- Det skal ha vært sjøspeiderne fra Vågsbygd som har oppdaget brannen fra en tur på sjøen mandag kveld og har varslet nødetatene, sier vitner på stedet til N247.
Klokken 19.52 melder politiet at hytta er brent ned og området sperres.

- For tidlig
Politiets operasjonsleder Ronny Aateigen Andersen i Agder politidistrikt sier til N247 at det er for tidlig å si noen om årsaken til brannen.
- Vi samler opplysninger og vurderer åstedsundersøkelser når branntomta har kjølnet. Brannvesenet er fremdeles på stedet og etterslukker som vil ta tid. det har vært svært varmt på stedet, sier han.
Andersen sier videre at området er avsperret for å holde folk borte fra åstedet på grunn av at det fremdeles er en god del røyk fra brannen.
Sist oppdatert 07.11.2022 klokken 20:50 av Nicolai Prebensen

KBRs mannskaper i ferd med å slukke brannen på Flekkerøy. (Foto: Arild Hansen)
