
Nye artister klare for Finsland Live
Finsland Live fortsetter å imponere med store artistnavn til årets festival.
Tidligere ble det kjent at Stavangerkameratene står på scenen, og nå er ytterligere tre artister klare for festivalen som arrangeres på Vamoen 30. til 31. mai.
Nå er også Sandra Lyng klar for Finsland på sitt andre år på rad.
Tidligere denne uken lanserte festivalen på egne sider at også Plumbo og Hagle spiller på bygdefestivalen i Finsland.

– Vi er ikke ferdige med å slippe artister og har enda flere godbiter på lager, sier Fjeldkjøn.

Variert musikkprogram
Med Plumbo og Hagle på plakaten blir det garantert høy partyfaktor, mens Sandra Lyng sørger for en solid dose popmusikk. Fredagen byr på en stemningsfull kveld med Sandra Lyng og Stavangerkameratene, mens Plumbo og Hagle tar scenen lørdag for å skape skikkelig festivalstemning.

– Dette blir en god blanding av pop og bygdemusikk, som passer perfekt til festivalstilen vår, sier Fjeldkjøn.
Økende billettsalg og populær camping
Finsland Live opplever stadig økt interesse. Fjeldkjøn kan fortelle at billettsalget ligger foran fjoråret, og at festivalcampen blir stadig mer populær.
– Vi merker at campingen er et tilbud flere og flere ønsker å benytte seg av, og billettene ryker raskere enn tidligere, sier han.