
Fotballbane skiftet navn
Onsdag skiftet Doorway-banen på Søgne stadion navn etter at Søgne Fotballklubb og det Søgne-baserte selskapet Murisør nylig inngikk en fireårsavtale om navnebytte.
Murisør-banen er kunstgressbanens nye navn og begge partene sier seg fornøyde med avtalen.
- Bidra
- Vi i selskapet vil gjerne bidra til at barn og unge kan holde seg i aktivitet, og Søgne FK har mange medlemmer. Vi vil gjerne være synlige i lokalmiljøet og bidra til dette arbeidet når vi kan, sier Hans Martin Aamodt i Murisør til N247 onsdag ettermiddag.
Da var nye skilter rundt banen i ferd med å bli hengt opp, og de gamle ble tatt ned.
Ingen av partene ville utdype innholdet i avtalen, men Gunnar Engebu i Søgne FK fortalte at klubben var godt fornøyd med den fire år lange kontrakten.

Kunstgressbanen på Søgne stadion gikk fra å være Doorway-, til murisør-banen i løpet av en halvtime onsdag ettermiddag. På bildet er montøren i ferd med å foreta navnebytte mens Hans Martin Aamodt og Gunnar Engebu bivåner det hele. (Foto: Nicolai Prebensen)