
Fullt hus for Eidsvåg
- Eg ser at du e trøtt, men eg kan ikkje gå alle skrittå for deg. Du må gå de sjøl, men eg vil gå de med deg, eg vil gå de med deg.
Et fullsatt amfi på Søgne gamle prestegård satt helt stille og lyttet da Bjørn Eidsvåg torsdag kveld entret scenen og åpnet kvelden med en av sine kjente melodier. Stillheten ble umiddelbart fulgt av applaus da siste tonen gled mellom veggene i amfiet og forsvant inn i skumringen.
- Jeg har vært her så mange ganger at jeg nesten følger meg som en del av interiøret, sa Eidsvåg og fortsatte med rolige kjente låter.
Regnet ingen demper
Da bandet satte fart med Vertigo kom de første regndråpene, men det la ingen demper hverken på artister eller publikum og det ble med noen dråper.
I kjent stil snakket Eidsvåg seg gjennom egen bakgrunn og mer eller mindre selvopplevde historier som tok publikum fra den ene sangen til den neste. Mest kjente låter, men også noen av nyere dato.
Litt alsang
- Du og eg har en gammel drøm, en drøm som aldri dør, Om me skal visa hela verden
det kan bli bål av gamle glør, synger Eidsvåg og da er publikum for alvor med på refrenget.
Flere av hans mest kjente låter kommer trillende til stor applaus og med iherdig innsats fra publikum. Vi får høre løfter om solskinn og strålende vær, etterfulgt av skyfri himmel og to små planeter.
- Bra at været holdt. Det har vel gått greitt? Håper vi kan komme igjen til Søgne mange ganger til, avsluttet Eidsvåg til de rundt 600 tilhørerne før obligatorisk ekstranummer satte punktum for nok et flott arrangement på Søgne gamle prestegård.

Rundt 600 mennesker fylte amfiet på Søgne gamle prestegård torsdag kveld. (Foto: Jon Aamodt)

"Rockepresten" Bjørn Eidsvåg er fremdeles populær og fylte amfiet på Søgne gamle prestegård til randen torsdag kveld. (Foto: Jon Aamodt)