Glade herrer til testkjøring i England

Publisert

- Etter at vi solgte to av de tre bilene vi har kjørt med frem til nå, la vi ut følere hos Ford, Peugeot og Citroen. Ford reagerte raskest og nå skal vi til Wales for å testkjøre Ford Fiesta R5, en helt ny bil som i sitt første løp i VM runden i Finland vant overlegent, sier Pål Vetle til N247 tirsdag morgen. De to rallysjåførene var samlet på verkstedet på Høllen Vest for å gå gjennom det som var igjen etter salget av de to bilene som nettopp var solgt.


Det er M-Sport som opererer Fords satsing i rallysirkuset og Try-Frustøl skal teste den nye bilen ved hovedkvarteret til M-sport fra kommende torsdag til de reiser hjem.- Vi gleder oss vilt, sier Pål. 


- Vi har jo kjørt Ford siden 2007, og det var vel kanskje derfor de reagerte først på "følerne" våre sier Svein Frustøl. - Vi har langt fra bestemt oss for å kjøre Ford og det kan fort bli flere turer i Europa før bilvalget faller på plass. Det avhenger selvsagt av hva slags betingelser vi forhandler oss frem til, ikke bare de økonomiske, men også hva slags støtteapparat det er mulig å få til. Vi går spennende tider i møte og allerede i september bør vi ha en avtale på plass. Første løp i 2014 er første helgen i januar, så det begynner å ulme litt nå, sier de glade rallyguttene fra Søgne og Songdalen.


- Å drive slik vi gjør krever mye tid og ikke minst lojale sponsorer. Vi tenker rally hver dag og bruker mye tid på idretten og sponsorene våre, sier de to. - Nå håper vi at vi får gjennom en avtale raskt slik at vi kan glede oss til en spennende og god sesong i 2014.


Om halvannen uke reiser Svein Frustøl til Rally Sokndal hvor han vil prøve på et "hat trick". Svein har vunnet i Sokndal de to foregående årene og går nå for en tredje seier på rad, denne gang i den eneste bilen teamet har igjen, Påls Ford Fokus fra 2002.
Ford Fiesta R5 (Foto: M-Sport.co.uk)
Powered by Labrador CMS