Javell - se det

Arrangementer, været, trafikkmeldinger og ukens mest leste saker

Publisert Sist oppdatert

N247s helgespesial:

Endelig helg. og her kommer N247s helgespesial for deg som er bosatt eller tilbringer helgen  i Søgne, Greipstad eller Finsland. 

Hver uke vil N247 presentere noe av det som skjer i kommunedelene gjennom helgen. I tillegg gir vi deg oppdaterte trafikkmeldinger, værmelding og annet som kan være en fin inngang til helgen. 

Vi er avhengige av innspill til arrangementer. Skal du eller laget ditt gjennomføre arrangement som er beregnet for allmennheten i løpet av helgen setter vi pris på at informasjon sendes til tips@n247.no i god tid før fredag.

Dette skjer i helgen:

Generelt:  

Søgne gamle prestegård, Sommerutstilling åpner søndag 21. juni kl. 14.00, og står til og med søndag 02. august. 

For aktiviteter i hele Kristiansand: Se her

Fredag 31. juli:

Trysnes Brygge: Leo og Nelson fra kl. 19.00

XO pub, Tangvall: Live musikk med GT Duo fra kl. 22.

O'Learys Søgne: Live musikk med Big-B fra kl. 22.30

Lørdag 1. august: 

Tangvall: Bursdagsfest hos Lykkeloppa mellom kl. 10.00 og 16.00. Kake og aktiviteter.

Søndag 2. august:   

Søgne gamle prestegård: Kultursøndag - Loppis & bakst, fra kl. 11.00 - 16.00 


Grafikk fra Meteorologisk institutt -

Sommerværet:

Sol og sommervær fortsetter – dette er værutsiktene de neste dagene

Helgen ser ut til å by på gode muligheter for utendørsaktiviteter på Sørlandet. Etter en ustabil start på torsdagen blir det nå flere dager med oppholdsvær, mye sol og sommertemperaturer rundt 20 grader.

Fredag ventes å bli den fineste dagen, med sol og stabile forhold. Også lørdag og søndag ser værmessig lovende ut, selv om det lokalt kan dannes enkelte, lette regnbyger.

– Det blir mye oppholdsvær gjennom helgen. Det kan komme noen spredte byger, men de blir verken mange eller kraftige, sier meteorolog Espen Biseth Granan.

Temperaturen vil holde seg rundt 20 grader i Kristiansand, med små variasjoner fra dag til dag. Langs kysten må folk likevel regne med en del vind.

Inn mot neste uke er det heller ikke ventet de store endringene. Tirsdag og kanskje onsdag kan det komme noen spredte byger, men ellers ser værbildet stabilt ut.

– Vi ser ingen ny varmebølge på vei. Temperaturene vil ligge omtrent på normalen for årstiden, med lange perioder med sol og ingen tegn til store nedbørsmengder, sier Biseth Granan.




Trafikkmeldinger:

Oppdaterte trafikkmeldinger som er kjent innen klokken 15 fredag:

Buss:

Se mer om AKTs buss- og båtavganger i Høllen her

Se AKTs ruteplanlegger her

Se tilgjengelige el-sparkesykler her

Veier:

Fv. 4226 Stødalen -Unndalsvassbekk , Lindesnes Stengt i begge retninger 

Fv. 405 Heisel bru Vennesla. Skade på veinettet. Stengt vei, omkjøring skiltet

Fv. 3920 Hallan (Vennesla) Stengt vei.

Kjoskrysset: Pågående veiarbeid

Veistenging E18: Avkjøringen på E18 ved Vesterbrua/Gartnerløkka i retning Kristiansand stenges søndag klokken 21.00 i forbindelse med planlagt arbeid. Bilister oppfordres til å beregne litt ekstra tid og følge skilting på stedet.

Mye trafikk ventes: Det ventes stor trafikk inn og ut av Kristiansand lørdag, særlig på E18 og veiene til og fra Lund. Årsaken er en fullsatt Sparebanken Norge Arena Kristiansand, der Start tar imot Viking lørdag klokken 18.00.

Sørlandsbanen: 

Det er ingen meldte avvik i togtrafikken på Sørlandsbanen, ifølge Go-Aheads trafikkoversikt fredag klokken 16.

Ferger:

Til tross for en del vind fredag ettermiddag, går fergetrafikken som normalt. Det er fredag klokken 16 ikke meldt om forsinkelser eller innstillinger.


Powered by Labrador CMS