Javell - se det

Arrangementer, været, trafikkmeldinger og ukens mest leste saker

Publisert Sist oppdatert

N247s helgespesial:

Endelig helg. og her kommer N247s helgespesial for deg som er bosatt eller tilbringer helgen  i Søgne, Greipstad eller Finsland. 

Hver uke vil N247 presentere noe av det som skjer i kommunedelene gjennom helgen. I tillegg gir vi deg oppdaterte trafikkmeldinger, værmelding og annet som kan være en fin inngang til helgen. 

Vi er avhengige av innspill til arrangementer. Skal du eller laget ditt gjennomføre arrangement som er beregnet for allmennheten i løpet av helgen setter vi pris på at informasjon sendes til tips@n247.no i god tid før fredag.

Dette skjer i helgen:

Generelt:  

For aktiviteter i hele Kristiansand: Se her

Fredag 18. september

O'Learys Søgne: Jamkveld og Åpen scene med Gitaristene fra klokken 19.00

Lørdag 19. september: 

Salemsveien: Åpen brannstasjon fra kl. 11 - 14. Bjørnis kommer

Hortemo: Greipstad IL arrangerer Puma Cup 2026

Høllen Vest: Søgne trialklubb arrangerer Sør-cup

O'Learys Søgne: Quiz med Eirik Gran fra klokken 19.00

XO pub, Tangvall: Live musikk med Valentina

Søndag 20. september:   

 Hortemo: Greipstad IL arrangerer Puma Cup 2026

Høllen Vest: Søgne trialklubb arrangerer Sør-cup

Søgne gamle prestegård: KULTURSØNDAG Søgne Kor klokken 12-16

Ved Nygård skole: «Løp for meg», til inntekt for Barnekreftforeningen starter klokken 17.00. Les mer 

Været for helgen og første del av uken:

Det blir en vindfull helg i Kristiansand, med varierende skydekke, enkelte solgløtt og noen byger. Søndag blir ikke vesentlig roligere, ifølge meteorolog Terje Alsvik Walløe.

– Lørdag blir det frisk vind fra sørvest. Det vil blåse friskt og merkes godt, men det blir ikke dramatisk, sier Walløe.

Været vil ellers variere gjennom dagen.

– Det blir varierende skydekke og perioder med sol. Det kan komme en eller to byger, men det blir også en del sol innimellom.

Søndag fortsetter med omtrent samme værtype, men vinden dreier mer mot vest.

– Søndag blir det noe av det samme som lørdag. Det blir vind fra vestlige retninger, og det kan blåse omtrent like mye. Vi får også perioder med sol og enkelte byger.

Roligere start på uken

Fra mandag ser det derimot ut til å bli en klar endring i været.

– Mandag og tirsdag blir det roligere. Da får vi lengre perioder med sol, og det ser ikke ut til å bli byger, sier Walløe.

Temperaturene kan også bli behagelige.

– Det blir fine dagtemperaturer, og temperaturen kan komme opp mot 16 til 17 grader. Det blir fint å være ute, og vinden roer seg, sier meteorologen.


Grafikk fra Meteorologisk institutt -

Trafikkmeldinger:

Oppdaterte trafikkmeldinger som er kjent innen klokken 15 fredag:

Buss:

Se mer om AKTs buss- og båtavganger i Høllen her

Se AKTs ruteplanlegger her

Se tilgjengelige el-sparkesykler her

Veier:

Fv. 456 Kjoskrysset: Kjos–Sagmyra bru stenges frem til og med 20.9 Se egen sak.

Fv. 3948 ved Bollebakken i Stokkeland: Veien åpner fredag klokken 18.00 Vegen er stengt mellom 07:00 og 18:00 mandag til fredag frem til 30.09.2026.

Gartnerløkka/E18/E39: På- og avkjøringsveiene ved Bjørndalsslettakrysset på E18 stenges fredag fra klokken 22.00.

Fv. 4226 Stødalen–Unndalsvassbekk, Lindesnes: Stengt i begge retninger.

Fv. 405 Heisel bru, Vennesla: Skade på veinettet. Veien er stengt, og omkjøring er skiltet.

Fv. 3920 Hallan, Vennesla: Veien er stengt.

Rv. 9: Lysregulering flere steder langs veien.

Sørlandsbanen: 

Flere tog innstilt på Sørlandsbanen

Fredag er flere avganger på Sørlandsbanen innstilt eller berørt av problemer.

Et tog rev med seg en kjøreledning på Sørlandsbanen på Mosby fredag ettermiddag, opplyser Fædrelandsvennen.

I følge avisen skal det komme ny oppdatering om når Sørlandsbanen kan åpne klokka 19

Flere tog har vært innstilte fredag, viser trafikkmeldingene til togselskapet Go-Ahead Nordic


Powered by Labrador CMS