
«I Sør-Norge ventes vårlige temperaturer»
- For mange er det første eller siste helg i vinterferien til helga, og det ligger an til et markant værskifte i hele landet. I Nord-Norge blir det stigende temperatur med regn, sludd, snø og slaps, mens i Sør-Norge ventes vårlige temperaturer, oppholdsvær og perioder med sol, skriver meteorologene på Twitter onsdag ettermiddag.
Torsdag starter med skyet oppholdsvær, og fra tidlig ettermiddag sprekker skylaget opp og vi får noe sol. Det skal blåse frisk bris fra sørvest. Temperaturene skal på dagtid ligge rundt fem plussgrader.
Fredag meldes det om oppholdsvær og en god del sol. Temperaturen stiger til åtte grader på dagtid og vinden skal blåse friskt fra nordvest.
Godvær i helgen
Lørdag og søndag venter meteorologene oppholdsvær og en god del sol. Temperaturene forblir milde med rundt seks grader på dagtid. Vinden blir ikke sterkere enn rundt laber bris begge dagene. Med andre ord kan vi få en fin helg her nede ved kysten i sør.

Til helgen melder meteorologene en god del sol og milde temperaturer. (Foto: Nicolai Prebensen, arkiv)