Har du ikke tenkt deg på fjellet i påsken, kan du likevel prøve skiene en kort biltur fra Søgne sentrum.

Ikke til fjells i helgen?, prøv Årstøl

Publisert Sist oppdatert
Forholdene på Årstøl er ikke like gode som da dette bildet ble tatt vinteren 2019, men det er fult mulig å prøve skiene en kort kjøretur fra Søgne sentrum.

Har du ikke tenkt deg på fjellet i påska og ønsker en skitur, da er Årstøl i Søgne svaret. Søgne Skiklubb har lagt ut en melding på sosiale medier hvor de sier at løypene der oppe er klare for en tur.

Frivillige har kjørt med snøscooter og trommel for å komprimere snøen, og snødybden i løypa er fra fire til 10 centimeter.

Ingen spor: På grunn av lite snø er det ikke laget spor. Derfor anbefaler klubben å ikke bruke besteskiene. Klubben opplyser videre at lysene er satt på.

Powered by Labrador CMS