
Inviterer til aksjonsdag på Songdalen ungdomsskole
- Torsdag 5. april inviteres bygdas befolkning til aksjonsdag på Songdalen ungdomsskole. Vi har i mange år samlet inn penger til en organisasjon som arbeider med fattige barn og voksne i India. Torsdag fra klokken 16.30-19.00 har elevene flere aktiviteter på gang, og det blir konsert, åpen kafe og andre innslag for alle som besøker oss, sier lærer Anne Liv Nykvist til N247.
Hun forteller at alle klassene og lærerne ved skolen har fadderbarn som det samles inn penger til under aksjonen, og skolen får være med å bestemme hva de innsamlede midlene skal brukes til. I forkant av aksjonsdagen er det et lotteri, og trekningen i dette foregår torsdag kveld.
Onsdag 4. april får skolen besøk fra organisasjonen «Indias barn». De vil holde foredrag for alle skolens elever og snakke om forholdene i India og hva organisasjonen gjør for å hjelpe fattige mennesker der.