Inviterer til debatt om Søgnes rolle i ny kommune

Publisert

- Førstkommende tirsdag inviteres det til politisk debatt på XO pub på Tangvall. De største partiene har varslet at de stiller i debatten, skriver Jan Oddvar Lavrantsen i en pressemelding.
Lavrantsen er medeier i XO pub på Tangvall.
I pressemeldingen skriver Lavrantsen videre at valgkampen virker å være i gang, og XO pub på Tangvall har tatt initiativ til en politisk debatt der Søgnes rolle i nye Kristiansand vil bli hovedtema. 
Engasjement
Lavrantsen forteller at puben bryr seg om lokalmiljøet, og at deres gjester har et stort engasjement rundt kommunesammenslåingen. 
- Vi vil invitere til debatt om Søgnes muligheter i den nye kommunen, og invitere våre gjester til å stille spørsmål til politikerne, sier han.
Han sier debatten starter klokken 19.00, og det settes av god tid til spørsmål fra salen, i tillegg til en god debatt.
Følgende har takket ja til å delta i debatten:
  • Arbeiderpartiet: Navn ikke bekreftet
  • Høyre: Navn ikke bekreftet
  • KrF:Jørgen Kristiansen, 1.kandidat og varaordfører i Kristiansand
  • FrP: Christian Eikeland, 2. kandidat
  • SP: Siril Bratten, 2.kandidat
  • SV: Per Gunnar Salomonsen, 3.kandidat
  • DEM: Vidar Kleppe, ordførerkandidat
Sist oppdatert 27.05.2019 klokken 11:41 av Nicolai Prebensen
Varaordfører i Kristiansand, Jørgen Kristiansen (KrF) har bekreftet at han deltar i debatten toirsdag kveld. (Foto: Kristiansand kommune)
Powered by Labrador CMS