Kaldt også fredag og lørdag, men så stiger temperaturene

Publisert

Fredag og lørdag meldes det om strålende vintervær, knallblå himmel og minimumstemperatur rundt seks minusgrader ved kysten. I Finsland meldes det om minimumstemperatur på 10 blå grader og samme strålende vintervær.


Tidlig søndag morgen snur det hele. Da vil temperaturen stige til over nullpunktet og det meldes om litt nedbør i form av sludd og regn i lavlandet. Finsland vil holde seg temperaturmessig på minussiden gjennom helgen, men her vil gradestokken nærme seg nullpunktet.
Regn
Kommer det regn på en iskald bakke blir det sannsynligvis svært glatte veier i en overgangsperiode. I høyere strøk vil nedbøren komme som snø.
Ut over uken blir det mildere med temperaturer rundt fire plussgrader på dagtid. Øverst i kommunen vil også gradestokken der vise et par røde tall.
Kaldt og flott vær i begynnelsen av helgen, men søndag stiger temperaturen og vi får litt nedbør. (Foto: Nicolai Prebensen)
Powered by Labrador CMS