Flekkerøytunnelen får kontinuerlig kolonnekjøring kommende uke.

– Kontinuerlige kolonner på natten kommende uke - ikke nattestengning

Publisert Sist oppdatert

– Fra natt til mandag 17. april (søndag 16.04. kl. 22.00) går vi over til kontinuerlige kolonner gjennom tunnelen. Det vil si at det kjøres ledebil med kort ventetid for å vente på kolonne fra motsatt retning, skriver Agder fylkeskommune på egne nettsider fredag.

I følge meldingen stenges ikke tunnelen kl. 22.00-05.30, slik det har vært gjort fram til nå.

Fri ferdsel: – Enkelte perioder på natten kan det også forekomme at tunnelen har fri ferdsel. Det blir skiltet med teksten «Kolonnekjøring – Følg ledebil» når det er kolonnekjøring på natten, står det videre.

Det opplyses videre at det er planlagt at det meste av resterende arbeidet kan foregå med kontinuerlige kolonner. Men det vil bli noen få netter med testing av sikkerhetssystemer mot Vegtrafikksentralen. Da må det stenges mens det foregår.

Døgnåpen tunnel helgen 21. - 23. april

Flekkerøytunnelen blir åpen for fri ferdsel fra fredag 21. april kl. 05.30 til søndag 23. april kl. 22.00.

Powered by Labrador CMS