
Koster å ikke oppføre seg
Politiet har hatt en travel natt og søndag formiddag publiserte operasjonsleder Per Kristian Klausen i Agder-politiet en oversikt over forelegg som ble gitt natt til søndag.
- "Mann, 18 år fikk forelegg på kr. 5.000 for besittelse av 1,7 gram hasj og forsøk på tyveri av en flaske sprit".
- "Mann, 30 år fikk forelegg på kr. 5.000 for å ha spyttet på en dørvakt samt hylt og skreket og laget ordensforstyrrelser".
- "Mann, 21 år fikk forelegg på kr 5.000 for å vise fingeren mot politiet".
- "Dame, 22 år fikk forelegg på kr. 6.000 for å skjelle ut politiet og for å nektet å forlate stedet".
Operasjonsleder Klausen har også et par søndagstrips til publikum:
- "Tips til irriterte menn: hvis du vil ha dama di/kona di tilbake, så virker det bedre med en BLOMST enn med trusler og slag".
- "IKKE ring nødtelefonen 112 hvis du mister PIN-koden til mobilen. Politiet har ikke oversikten over alle og det er neppe NØD å miste den".
Sist oppdatert 05.06.2016 klokken 12:56 av Nicolai Prebensen