- Må være årsverste

Publisert
Torridal - Søgne Fk 2-2 (0-1). Herrenes 4. divisjon, Hommeren kunstgressbane.
- All ære til Torridal som får med seg ett poeng i denne kampen, men vi burde ha vunnet med «et hav» av mål i kveld, sier trener Svein Enersen til N247 sent fredag.
Årsverste
- Første omgang er nok sesongens årsverste, mens vi i andre omgang overkjører hjemmelaget uten at vi klarer å omsette sjansene til scoringer. Bare de siste tolv minuttene av kampen tror jeg vi hadde 10 målsjanser i form av stang- eller stolpetreff.  Vi snakker millimetre fra å få med oss tre poeng hjem, sier Enersen videre.
- Torridal har vært tett på å tape tosifret de siste kampene og vi skal selvsagt vinne kveldens kamp. Dessverre var det er uinspirert lag som spilte i kveld, med unntak av siste del av 2. omgang. Det er litt synd på guttene som tross alt styrer kampen mot slutten, men det vil seg ikke foran mål på tross av treninger og spillermøter med avslutninger som hovedtema.
- Ungt og ustabilt
- Hjemme spiller vi bra, men på bortebane er det noe som skjer. Jeg vet ikke hva, men laget er ungt og ustabilt og kampene gjenspeiler treningene. Den ene treningen er knallgod, den neste kjenner jeg nesten ikke laget igjen. Stabiliteten kommer nok, dette er snakk om tid og tålmodighet, avslutter Enersen.
Lørdag spiller Søgne 2. hjemmekamp mot naboene i vest. Der har trener Jacob Rogstad lovet moro. Kampen spilles klokken 15.00 på Søgne stadion og det forventes «horder» av tilskuere fra både Søgne og Songdalen.
A- laget spiller neste kamp hjemme mot Vindbjart 2 mandag 23. mai på kunstgressbanen klokken 19.30.
Powered by Labrador CMS