Møtte statsministeren i Dyreparken

Publisert

Sindre, Christian og Eric møtte statsminister Erna Solberg i Kristiansand Dyrepark lørdag ettermiddag. Solberg er i Kristiansand under en tre-dagers valgkampturne på Øst- og Sørlandet. Møtet var etter ønske fra statsministerens kontor.


- Det var statsministerens kontor som på forhånd hadde uttrykt et ønske om å få møte barn fra Kristiansand og da ble Røde Kors kontaktet. Da var  Sylvi Mølland i Barnas Røde Kors (BARK) Nodeland kjapp på labben, og det ble oss, sier leder Elisabeth Skjørvold Jæger til N247 lørdag ettermiddag.
Hun forteller at det fem til 10 minutters lange møte var en hyggelig opplevelse og de unge medlemmene fikk fortelle om det de lærer på BARK Nodeland som er en undergruppa av Songdalen Røde Kors.
Moro, mangfold og mestring
BARK er et tilbud til barn i alderen seks til rundt 13 år og møtes annenhver uke. Hovedformålet er at sammen fremmer BARK moro, mangfold og mestring ute i det fri og er en møteplass med aktiviteter for barn i barneskolealder. Sammen med trygge voksne lærer barna hvordan de kan bruke sitt nærmiljø på en trygg og aktiv måte, i tillegg til læring om førstehjelp.
- På grunn av pandemien har vi ikke møttes på en stund, men planen er heldigvis å starte opp igjen i september og alle som er i den aktuelle alderen er veldig velkomne til å kontakte oss, avslutter Mølland før hun og barna fortsatte dagen i Kristiansand Dyrepark.
Møtet i Kjuttaviga i Dyreparken med statsministeren var et ønske fra statsministerens kontor. (Foto: Tor Marius Markussen)
Powered by Labrador CMS