- Nå ligger vi godt an

Publisert

Tirsdag var Gro Tronsen i Gjensidigestiftelsen på Flekkerøy og delte ut flere hundre tusen kroner til

frivillige lag og foreninger på Flekkerøy

. Onsdag kveld var det Søgne Dykkerklubb som fikk besøk.


Tronsen hadde med seg en sjekk på 100.000 kroner og da «hemmeligheten» ble avslørt ble klubbens medlemmer svært positivt overrasket.
- Vi skjønte jo at noe var i gjære, men at det skulle bli så bra er jo helt fantastisk, sa leder Karl Klungland i klubben til Tronsen etter å ha mottatt sjekken.
Litt tilfeldig hadde de kommet over at det var mulig å søke stiftelsen om midler til frivillig arbeid og bakgrunnen er ønske om en ny motor i dykkerbåten «Snorkel III».
2.500 timer
Båten fikk ny motor i mars 2017, men har allerede kjørt i 2.500 timer og er moden for en fornuftig utskiftning. Bare i inneværende år har dykkerklubben foretatt 92 organiserte søk etter spøkelsesredskaper fra båten.
- En ny motor koster i alt 455.000 kroner. Nå er den gamle motoren fremdeles verdt en god del penger, men venter vi for lenge blir det svært dyrt å bytte. I tillegg er driftsutgiftene med en ny motor mye rimeligere, har færre serviceintervall og er mer driftssikker.
- Etter denne fantastiske gaven ligger vi veldig godt an til å få dette til, sa Klungland.
Artikkelen fortsetter under bildet.
Søgne Dykkerklubbs «Snorkel III». (Foto: Nicolai Prebensen, arkiv).
- Dere scoret høyt da vi gjennomgikk alle søknadene, og det er bare å søke igjen, sa Gro Tronsen etter et ti minutters møte i klubbhuset i Høllen.
Sist oppdatert 08.12.2021 klokken 19:09 av Nicolai Prebensen
I mars 2017 fikk "Snorkel III" ny motor. Nå er den klar for utskiftning. (Foto: Nicolai Prebensen, arkiv)
Powered by Labrador CMS