
Narkotikaaksjon blant ungdom i Søgne og Songdalen
I en pressemelding fredag skriver Agder politidistrikt at det onsdag 25. april er gjennomført en narkotikaaksjon rettet mot ungdom i Søgne og Songdalen.
- Aksjonen var planlagt og baserte seg på etterretning og kunnskapsstyrte politipatruljer. Det var en rimelig stor aksjon hvor vi brukte politiressurser fra ulike enheter i politidistriktet, sier lensmann i Søgne og Songdalen lensmannsdistrikt, Per Juell Larsen.
Kristiansand tingrett hadde i forkant av aksjonen gitt beslutning om ransaking av 13 ungdommer som alle var over 18 år.
Bekymret over utviklingen
- Det er gjort beslag av narkotika og det er grunn til å tro at omfanget er stort. Vi snakker om ungdommer som har havnet i feil miljøer og som nå har begynt å få et rusproblem. Aksjonen var i så måte av forebyggende karakter. Vi er bekymret over utviklingen og kommer til å følge nøye med i tiden som kommer, sier Juell Larsen.
Saken er under etterforskning og det er derfor ikke tatt stilling til eventuelle straffereaksjoner.
Sist oppdatert 27.04.2018 klokken 13:28 av Nicolai Prebensen

- - Det er gjort beslag av narkotika og det er grunn til å tro at omfanget er stort, sier lensmannen. (Foto: Motgift/NNPF)