Nytt NM-gull til Sivertsen
Etter å ha tatt sitt første NM-gull i pistolskyting i klasse V55 tirsdag, ble det nok en Norgesmestertittel for Espen Sivertsen igjen lørdag. Da tok Søgne-skytteren sitt andre gull i mesterskapet på Løvenskioldbanen da han vant en meget spennende finale i klassen hurtig-finpistol.
Brannsår på armen
I denne klassen skytes i alt 60 skudd med finkalibret pistol, fire serier av fem skudd på 10 sekunder etterfulgt av samme antall serier på åtte sekunder og til slutt samme serier på seks sekunder.
- Skytteren som ledet før siste serie fikk ikke ut sitt siste skudd, sier Sivertsen som dermed gikk forbi og tok sin andre NM-tittel.
Da hadde han allerede opplevd dramatikk da han fikk en glovarm hylse fra naboskytteren rett på armen, og brannsåret førte til at de to neste skuddene havnet i syveren etter at han hadde innledet serien med to tiere og en nier. Det holdt likevel til seier i klassen og en ny Norgesmestertittel i Sivertsens første deltakelse i en full NM-uke.
Bronse onsdag
Innimellom sine to gullmedaljer deltok Sivertsen i klassene finpistol og silhuett. I sistnevnte hvor han har liten eller ingen erfaring ble resultatet deretter, men i klassen finpistol onsdag havnet han igjen på pallen med en bronsemedalje.
- Mersmak
- Vi var innom et amputert mesterskap i fjor for å føle på stemningen og nervene under konkurransen, men dette var første gangs deltakelse i en full NM-uke. Det skal noen konkurranser til før nervene kommer under kontroll, men deltagelsen gav mersmak, og dette blir nok ikke siste gangen jeg prøver meg i tilsvarende konkurranse, sier Espen Sivertsen som har med seg hjem to gull og en bronse fra NM-uka 2022.
Onsdag ble det ny pallplass med bronsemedalje i finpistol for Espen Sivertsen. (Foto: Victoria Sivertsen)
Synlig bevis i form av diplom og medaljer til Søgne-skytter Espen Sivertsen. (Foto: Victoria Sivertsen)