Picasso Frisør på Tangvall fikk ny eier fredag

Publisert

- Alt blir som før, med det unntaket at vi utvider litt. Dette sier Marie og Monica K. Eftestad til N247 like etter at de to overtok Picasso Frisør på Tangvall fredag ettermiddag. 


Det er Synnøve Sørkedalen som selger salongen hun har drevet i over 19 år, og hun forteller at det er litt vemodig å selge unna en salong som har hatt så mange fantastiske kunder i så mange år.
- Etter 19,5 år er min tid over som eier av frisørsalongen. Det har vært noen fantastiske år med alle de flotte menneskene jeg har vært så heldig å møte, bli kjent med, og knyttet vennskap med etter utallige timer i min frisørstol. Det har vært så mange gode samtaler og jeg er så takknemlig for hver og en av dere som har satt foten innenfor Picasso Frisørs dør gjennom alle disse årene, sier hun.
Ferden for Synnøve går nå videre til salongen Pia & Co på Lund i Kristiansand. 
- Det er jeg som er Co, sier hun og legger til at grunnen til det hele er ønsket om å trappe litt ned.
De nye eierne vil fortsette som før og i tillegg utvide tilbudet noe.
«Velværesenter»
- Vi skal knytte til oss en hudterapeut som får et eget rom her i salongen. Vi vil også knytte til oss en kosmetisk terapeut, så dette blir et lite velværesenter med flere deltidsansatte. Derfor stenger vi salongen mandag og tirsdag i neste uke og åpner igjen onsdag. Den offisielle åpningen blir 11. september, sier Marie og Monica i det nøkkelen til salongen skifter eier.
- Det er Marie som skal stå for det praktiske arbeidet mens Monica tar ansvaret for det administrative arbeidet i bedriften.
- Uvirkelig
- Dette blir spennende og litt uvirkelig. Jeg har alltid vært ansatt og kaster meg ut i noe jeg alltid har drømt om, og det til og med med ansatte. Jeg håper at vi kan fortsette å utvikle salongen, det skal i alle fall ikke stå på innsatsen, sier Marie og takker samtidig den tidligere eieren for all hjelp i prosessen.
- Dette går bra. Begge to er ivrige, driftige og fornøyde og vi har hatt en fin prosess frem til i dag. Nå pakker jeg straks sammen mitt og drar tilbake til byen etter over 19 fantastiske år her på Tangvall. Klart det er litt vemodig, avslutter den tidligere eieren av salongen, Synnøve Sørkedalen.
Salongen bytter ikke navn som følge av eierskiftet.
Sist oppdatert 30.08.2019 klokken 18:52 av Nicolai Prebensen
- Hele prosessen rundt overtakelsen har ikke vært annet en hyggelig, sier den tidligere eieren, Synnøve Sørkedalen, her omkranset av de nye eierne, Monica (t.v.) og Marie K. Eftestad etter at overtakelsen var et faktum fredag ettermiddag. (Foto: Nicolai Prebensen)
Powered by Labrador CMS