
Politiloggen: Forsøkte å stikke fra kontroll
Søgne klokken 03.21: - En bilfører forsøkte å unndra seg politikontroll på Lohne i Søgne. Etter en forfølgelse stoppet den aktuelle bilen på Repstadveien ved Ravneheia. Fører mistenkes for å kjøre bil i ruset tilstand. Fører har ikke gyldig førerkort, skriver politiet på Twitter.
I følge politiloggen er det påsatt falske kjennetegn på kjøretøyet. Fører anmeldes for å ha vært i besittelse av mindre mengder narkotika.
Kristiansand klokken 01.35: - Melding fra bilist som ligger bak bil som vingler og kjører i feil kjørefelt. Bilen har vært på Vågsbygdveien, E39 og Rv 9. Melder følger bilen til politiet tar dem igjen. Den aktuelle bilen stoppet på RV 9 ved Dalane. Fører er beruset. Besluttet beslag av førerkort.
- Takk til observant melder som bidrog til å stoppe en trafikkfarlig bilist, skriver politiet på Twitter.

Sjåfør forsøkte å stikke av fra kontroll på E39. (Foto: Nicolai Prebensen, arkiv)