Sjøspeidergruppa i Søgne arrangerer båtparade fra Trysnes Brygge til et ukjent sted i Søgne-skjærgården fredag ettermiddag.

Sankthansaften: Konserter og båtparade

Publisert Sist oppdatert
Hallandvik-sjekta fra 1930 leder an båtkortesjen fra Trysnes Brygge fredag ettermiddag.

På grunn av bålforbudet har ildsjeler i Søgne rigget til flere alternative feiringer i bygda. I tillegg til konserten i Ny-Hellesund, vil Søgne Kystlag og sjøspeiderne i Søgne arrangere båtparade fra Trysnes til et per i dag ukjent sted i Søgne-skjærgården der håndverkerne i Søgne arrangerer konsert med flere artister.

– Hallandviksjekta, «Lillebåden», fra 1930 legger ut fra Trysnes fredag klokken 17.30 og går «17-mailøypa» østover mot Høllen i cirka fem knop før den setter kurs mot der «håndverkerkonserten» blir holdt. Vi håper flest mulig vil følge med fra Trysnes Brygge eller slutte seg til underveis. Høy flaggføring og pyntede båter som det passer seg for sankthansfeiring, sier Steinar Monsen i 1. Søgne sjøspeidergruppe til N247.

I følge Monsen blir endepunktet der håndverkerne i bygda arrangerer konsert fra lekteren til Torkildsen Graving og Transport og legger seg til.

Fra denne lekteren blir det konsert et sted i Søgne-skjærgården fredag kveld. Det er håndverkerne i Søgne som er arrangør.

– Fra lekteren skal håndverkeren Stian Aamodt fra Søgne være gjesteartist i tillegg til flere artister som vil publiseres fredag. Hvis det er flere håndverkere som ønsker å opptre denne kvelden, er det bare å melde seg, sier Pål Try til N247 som representerer arrangørene av konserten.

Denne konserten vil starte cirka klokken 19.30.

Powered by Labrador CMS