
"Slaget" om Søgne
Høllen FK - Søgne FK 0 - 0 (0 -0). Mens Høllen FK's trener Bjørn Vidar Gundersen før kampen spådde en jevn og god kamp, var Søgne HK's trener ikke fullt så optimistisk. Han mente at kampen ville bære preg av spenningen rundt det historiske møtet og en dårlig bane. Det skulle vise seg at han fikk rett.
Hele kampen ble en stillingskrig og folkefesten uteble, men det var ikke folkets skyld. De kom i bøtter og spann og ikke siden Søgne HK møtte Start i cupen for en "halv mannsalder" siden har det vært så mye folk på fotballkamp i Søgne.
Spillet bølget frem og tilbake og foregikk mye på midtbanen i begge omgangene. Kampen ble også preget noe av harde taklinger som brøt opp spillet. Hurtighet og finspill manglet, men det er noe en vinterødelagt bane må ta noe av skylden for.
Mot slutten av kampen var det noe overraskende Høllen FK som satte inn en sluttspurt, på tross av påstander i forkant av kampen om at Høllen FK's spillere er "aldrende". - Det må være meg de sikter til, sa Bjørn Vidar Gundersen lattermildt før kampen. Imidlertid førte heller ikke innspurten til nettkjenning.
Alt i alt er et uavgjort resultat rettferdig, selv om Søgne FK nok er mest fornøyd med resultatet. Midtveis i andre omgang blir Søgnes Krister Gundersen utvist med to gule og trener Odd Arild Skonhoft var ikke spesielt begeistret for at fotballkretsen "sender en 17. åring" for å dømme en slik kamp. - Ellers er jeg veldig godt fornøyd med innsatsen til spillerne og vi hadde tatt dem hvis vi fikk spille med 11 mann på banen gjennom hele kampen, slo han fast.

