
Søgne HK-herrene vant komfortabelt mot Våg/Fløy.
Søgne - Våg/Fløy 28-21 (14-9). Herrenes 4.divisjon, Tinntjønnhallen, Søgne.
8. februar var sist Søgne HK-herrene var i aksjon i 4. divisjon, og den gang beseiret de Øyestad 2, 22-23 i det som var en svært jevn kamp. Mandag kveld var det klart for nye muligheter til å ta poeng når Våg/Fløy var motstander i Tinntjønnhallen.
I forkant av kampen lå de blåkledde fra Søgne på 3. plass med 24 poeng etter 16 spilte kamper, fire poeng bak serieleder KSI som hadde spilt en kamp mer. Våg/Fløy på sin side har hatt en variabel sesong, og lå på en 7. plass med 13 poeng.
Artikkelen fortsetter under annonsen.
Kampen åpnet i et høyt tempo der begge lag hadde sine store muligheter, uten at mange av de ble omsatt til scoringer. Søgne spilte seg etter hvert mer og mer inn i en kamp som inneholdt mange tøffe dueller, og tok initiativet i kampen. Gjennom store deler av førsteomgangen lå hjemmelaget 4-5 poeng over Våg/Fløy, som slet med å bryte gjennom et godt Søgne-forsvar. Til pause var resultatet 14-9 til Søgne.
Løftet seg
I starten av andreomgangen løftet Våg/Fløy seg, og det offensive spillet begynte å sitte bedre for bortelaget. I løpet av de første minuttene løp de inn flere scoringer, og ti minutter ut i omgangen viste tavlen 17-15. Søgne på sin side måtte nå løfte spillet sitt flere hakk dersom de hadde planer om å ta seieren. Det gjorde de og skjerpet spillet sitt i den siste den siste tredjedelen av kampen. Takket være flere raske og presise kontringer tok de tilbake kontrollen i kampen, og ledet 21-16 med 15 minutter igjen å spille. Den siste perioden av kampen ble en transportetappe for de blåkledde som hadde full kontroll, og som slutt tok seieren 28-21.
- Fin seier
- Vi spilte en middels førsteomgang, men var bra de siste femten av andreomgangen. Det var en fin seier, og nå er målet å beholde tredjeplassen utover sesongen.
Etter kveldens seier ligger Søgne nå fremdeles på 3. plass på tabellen, poenget bak Randesund 3 og to poeng bak serieleder KSI.
Toppscorer for Søgne i kveldens kamp ble Jonas Eikas med sine fem scoringer.
Toppoppgjør
Neste kamp for Søgne-herrene er 16.mars i Tinntjønnhallen, og da er det duket for toppoppgjør når Randesund 3 venter på motsatt banehalvdel.
Sist oppdatert 03.03.2020 klokken 06:25 av Nicolai Prebensen

Søgne HKs herrer vant en komfortabel seier mot VÅG/Fløy hjemme i Tinntjønnhallen mandag kveld. (Foto: Nicolai Prebensen, arkiv)