
Tangvall: Fortsetter som Intersport
«Gjelsten Holding AS og O.N. Sunde AS har i dag inngått en avtale med konkursboet etter Gresvig om å erverve store deler av eiendelene i boet. Målsetningen er å etablere en solid og konkurransedyktig aktør i sportsbransjen, og sikre arbeidsplasser og videre drift på kjedesentralen og i et stort antall butikker. Blant eiendelene som kjøpes er egeneide butikker og franchiseavtaler, varelager på sentrallager og i butikker, kundefordringer og rettigheter til bruk av Intersportnavnet i Norge, samt andre immaterielle rettigheter», skriver Gresvig i en pressemelding mandag.
Gjelsten Holding AS er hovedaksjonær i Sport 1 Gruppen AS, som er kjedesentralen i Sport 1 kjeden med rundt 220 butikker over hele landet fordelt på konseptene Sport 1, Anton Sport og Löplabbet. Overdragelse av butikker og eiendeler fra konkursboet forutsetter godkjennelse fra Konkurranse-tilsynet. De egeneide butikkene som overtas fra konkursboet, samt butikker med franchiseavtaler, vil fremover bli profilert som Intersport, mens Sport 1 butikkene vil driftes som tidligere.
– Det er svært gledelig at vi nå har lykkes i å finne en løsning sammen med Gjelsten Holding, Sport 1 Gruppen og konkursboet som gjør oss i stand til å videreføre store deler av virksomheten i Gresvig. Beklageligvis er det ikke realistisk å videreføre samtlige butikker og funksjoner i den nye strukturen, men gjennom dette bidrar vi til å sikre at et stort antall av våre medarbeidere fortsatt har en jobb å gå til, sier Olav Nils Sunde i en kommentar.
- Tunge aktører
- Vi har vært i en mellomperiode nå etter at konkursen i Gresvig ble kjent. Det er tunge aktører i markedet som nå kommer inn, og dette tror vi er bra for den videre driften, sier eier av Intersport Søgne, Ragnar Olsen i en kort kommentar til N247 mandag.
- Går alt som planlagt betyr dette at vi fortsetter virksomheten i Søgne mer eller mindre som tidligere, konkluderer Olsen.

- Går alt som planlagt betyr dette at vi fortsetter virksomheten i Søgne mer eller mindre som tidligere, konkluderer Olsen. (Foto: Jon Aamodt, arkiv)