- Denne "droppbåten" fikk jeg nyss om av en kamerat i Stavanger, og fikk den gratis mot at jeg ordnet frakta til Søgne selv, sier Ole Emil Berge (23) til N247. - Den har vært på plattformen "Jotun 4" men var nå satt på land.
Ole Emil og kameraten Thomas Isaksen (22) var klar for påsketur i skjærgården da vi traff dem nede på Høllebrygga. Kaldt var det men ut skulle de og kursen ble satt mot Ny-Hellesund. Tidligere i dag hadde "Jotun 4" med flere kamerater ombord forsøkt seg som isbrytere i Ausvigheia båthavn, men det måtte den jobben måtte de gi opp (se bilde).
- Er den ikke fin, sier Ole Emil til vår utsendte. "Jotun 4" er en 28 fots redningsbåt av den typen som slippes i sjøen fra plattformer om evakuering er nødvendig, sier skipperen. - Den har en Saab 30 hk, og etterhvert skal jeg rigge til med et bord inne i salongen, takluke har vi skåret ut, så vi er straks klar for en strålende sommersesong, ikke sant?
Vi kan ikke være mer enige....
Og i følge yr.no skal godværet fortsette en uke til og vel så det, men varmen kommer ikke enda.
Se stemingsrapporten fra Høllen under artikkelen.
Sist oppdatert 28.03.2013 klokken 18.38 av Nicolai Prebensen
Skipper Ole Emil Berge på vei ut av salongen med takluke i "Jotun 4" (Foto: Nicolai Prebensen)
"Jotun 4" prøvde seg på isen i båthavna i Ausvigheia tidligere torsdag, men måtte gi tapt. (Foto: Petter Mathisen)