UKM Songdalen forestilling i Greipstad menighetshus

Publisert

- I morgen klokken 18.00 er det duket for årets UKM Songdalen forestilling i Greipstad menighetshus, sier Ane A. Seljeseth, hun er UKM-kontakt i Songdalen
- I løpet av forestillingen lørdag vil mellom 40 og 50 ungdommer være med på scenen. De er med enten som artister,  i utstillingen, som arrangører eller fotografer. Sammen gjør de en innsats for å lage en ung forestilling denne kvelden.  Det blir mange ulike musikkinnslag, og vi har flere band og sangere som opptrer. Det blir også dans på scenen, sier Seljeseth. 
Utstillingen har vært på biblioteket siden vinterferien. Den flyttes nå over til inngangspartiet i menighetshuset før lørdagens arrangement.
Litt om UKM
- Ung Kultur Møtes (UKM) arrangeres i hele Norge. i 2019 var 24.000 ungdommer med på UKM.  I Songdalen er UKM et par dager hvor ungdom får vise hva de kan, bli kjent med andre ungdommer, være med på en forestilling, lære noe nytt og lage et kulturarrangement for ungdom sammen. Vi har blant annet felles middag med alle deltagerne, muligheter for å delta på kurs i forkant, og en danseworkhop på selve UKM dagen, oppsummerer Seljeseth og håper publikum strømmer til for å få med seg den årlige oppvisningen på Nodeland. 
Sist oppdatert 28.02.2020 klokken 15:08 av Nicolai Prebensen
Mange ulike innslag skal fremføres i menighetshuset på Nodeland lørdag når Ung Kultur Møtes, (Foto: Nicolai Prebensen)
Powered by Labrador CMS