Åpen kirke torsdag kveld

Publisert

Eirik Nyfeldt Bø, prest i Søgne menighet, skriver i en pressemelding onsdag at menigheten inviterer til åpen kirke kirke torsdag 25. januar, klokken 19.00-21.00.  


- Søgne hovedkirke vil i morgen være åpen for alle som ønsker et sted å være i sorgen over tapet av Jonas Sangvik Abrahamsen. Her kan du komme og gå når det passer, skriver han i meldingen.
Prest og ungdomsdiakon vil være tilgjengelig for samtale.
- Oppfølger
Prest Eirik Nyfeldt Bø sier til N247 at han synes det var veldig bra at Søgne kommune hadde åpent hus så kort tid etter at Jonas ble funnet. 
- Dette er en oppfølger i samråd med familien. Etter slike tragiske hendelser er det ofte godt å ha små møtepunkter hvor man kan være sammen i sorgen. Denne kvelden står døren til hovedkirka åpen, og vi har ikke lagt opp til noe program. Alle som ønsker det kan komme å gå som de selv ønsker, sier han. 
Nyfeldt Bø legger til at flere ansatte i Søgne menighet vil være til stede og tilgjengelige for de som ønsker en samtale.
Sist oppdatert 24.01.2018 klokken 11:52 av Nicolai Prebensen
Prest i Søgner menighet, Eirik Nyfeldt Bø. (Foto: Ivar Eidsaa)
Powered by Labrador CMS