- Dette kan dere

Publisert

- Jeg burde kanskje ikke si det, men de jobber adskillig mer organisert i Søgne en andre steder jeg kjenner til, sier Thomas Helleland Homme i Mirador AS til N247 fredag ettermiddag.
Lederen av akuttmottaket på Åros kan ikke få fullrost frivilligheten i Søgne nok. 
Ansvarsfullt
- De jobber trygt, forsvarlig og svært ansvarsfullt. Den kontakten jeg har hatt med Inger Johanne Langlo i Røde Kors og Anita Andreassen i Frivilligsentralen er alltid profesjonell og uten unødvendigheter. Det er rett og slett helt utrolig fantastisk, sier han og legger til at det samme gjelder alle de frivillige innenfor de fire organisasjonene som har jobbet med det akutte helsearbeidet og det behovet akuttflyktningene har hatt for varme klær og sko.
- I dag er Facebookgruppen «Flyktninger i Søgne» her og deler ut julegaver til barna og vi lar de frivillige gå rundt til hyttene uten å følge dem. De vet hva de holder på med, sier Helleland Homme.
Og delte ut gaver gjorde store og små frivillige.

50 barn
- Det bor 50 barn under 18 år her på Åros, og for ikke mange dager siden la vi ut en liten bønn til medlemmene. Vi ba om julegaver til barna, og hvilken overraskelse vi fikk, sier Kristine Løite, en av mange frivillige som har jobbet med akuttflyktningene fra dag en.
- Det gikk to timer så hadde vi nok gaver og vi måtte sette resten på «venteliste», fortsetter hun.
- Vi har hørt fra andre steder at det har vært levert mye leker og gaver som ikke har vært i stand. Det er ikke så hyggelig å gi fra seg. Her i Søgne var alt mer eller mindre helt nytt, og 100 prosent i stand. Det er overveldende å bo i en bygd med en så stor velvilje og giverglede. Aina (Steimler) og meg pakket gaver i fire timer torsdag og i dag var vi rundt på hyttene for å dele ut gavene til de under 18 år. Våre egen barn var også med, og på tross av et ufyselig vær var dette et svært hyggelig gjøremål så tett oppunder jul, sier hun.
Disse delte ut gaver fredag ettermiddag:
Aina Steimler, Sarah Ali (tolk), Kristine Løite, Vibekke Hellum Andersen, Elisabeth Thomassen, Eskil (5), Erle (7), Erlend (5,5), Sanna (2), Vetle Lorang (7) og Endre 4,5).
Sist oppdatert 23.12.2015 klokken 17:28 av Nicolai Prebensen
Barn og voksne fra Facebookgruppen "Flyktninger i Søgne" delte ut julegaver til flyktninger under 18 år fredag ettermiddag. (Foto: Nicolai Prebensen)
Leder på akuttmottaket på Åros, Thomas Helleland Homme i Mirador AS kan ikke få fullrost de frivillige organisasjonene i Søgne godt nok. (Foto: Nicolai Prebensen)
Powered by Labrador CMS