Dødsulykke på E39 i Søgne

Publisert
Det var en kvinne i 70-årene som omkom i trafikkulykken på E39 ved Lunde søndag kveld. Det melder fvn.no
Europaveien er nå åpen igjen etter at åstedsundersøkelsene er avsluttet og det er ryddet på stedet.

Tre biler er involvert i en trafikkulykke på E39 ved avkjøring til Lunde i Søgne.


Omkommet
Innsatsleder  Ole Strandhagen bekrefter at en person er omkommet og tre andre er kjørt og fløyet med Luftambulansen til sykehus for sjekk.
Hendelsesforløpet er foreløpig ikke kjent.
Stengt
Han sier videre at Vegvesenets ulykkesgruppe er på vei og E39 vil være stengt inntil videre. Klokken 19.50 er E39 fremdeles stengt og det meldes fra lesere at det er lange køer på omkjøringsveien om Lohnelier.
Politiet opplyser på Twitter at lastebiler og vogntog over 4 meter ikke kommer forbi på omkjøringsvei og må disse må vente til E39 blir åpnet. 
Kom inn på E39
Ulykken skal ha skjedd ved at en personbil er kommet inn på E39 fra sidevei og blitt truffet av en redningsbil. En tredje bil er også involvert i ulykken.
Stedet undersøkes av Kriminaltekniker, ulykkeskommisjonen og havarikommisjonen opplyser politiet på Twitter klokken 18.38.

Fantastisk innsats
Alle nødetater ble sendt til ulykkesstedet og utrykningsleder Jarle Danielsen i KBR Søgne og Songdalen var den første fra redningsetatene på stedet.
- Da jeg kom til stedet var andre sjåfører og passasjerer som var kommet til i full gang med å hjelpe de tilskadekomne. Veien var sperret og alle som hjalp til gjorde det helt riktig. Det var imponerende å se, sier Danielsen. 
- Vårt vaktlag kom også raskt til stedet og vi fikk frigjort personen som satt fastklemt. Selv om dette endte i en tragisk ulykke kan ikke jeg se annet enn at alt redningsarbeid har fungert akkurat slik det skal, sier han.
Sist oppdatert 29.11.2015 klokken 23:50 av Nicolai Prebensen
Ulykken skjedde i krysset Lunde/E39. Det var ikke glatt, men våt veibane på stedet. (Foto: Nicolai Prebensen)
Powered by Labrador CMS