Farevarsel i tre døgn: - Blir veldig vått

Publisert

Meteorologen sendte i helgen ut et gul farevarsel for flom, jord- og flomskredfare. Varselet er pågående og gjelder til og med tirsdag.


- Det blir veldig vått på Sørlandet, sa værpresentatør Ane Nyrerød på TV2 Nyheter søndag formiddag.
Den nye nedbørsfronten som er på vei fra øst, når Sørlandet søndag ettermiddag og vil ligge over landsdelen ut tirsdag. Mest regn ventes mandag.
37 millimeter
Søndag ettermiddag og kveld er det varslet 15 millimeter regn, mandag opp mot 37 millimeter og tirsdag elleve millimeter. I tillegg inneholder også varselet kuling fra øst langs kysten.
Resten av uka får vi enkelte regnbyger, men ikke de mengdene som er meldt kommende døgn. Først mandag 5. desember er det håp om lettere vær.
Vannføringen ved NVEs målestasjon i Søgneelva har falt fra 90 kubikkmeter i sekundet til 42 søndag formiddag, men forventes å stige igjen de neste døgnene.
Windy.com om prognosen mandag morgen klokken 09.00. (Foto: windy.com)
Denne båten i Høllen båthavn bør sees til. Det er meldt mye nedbør kommende døgn. Bildet er tatt søndag morgen. (Foto: Privat)
Powered by Labrador CMS