- Fremdeles røyk og varme i terrenget

Publisert

- Vi var ute rundt klokken seks onsdag morgen og i området mot trafostasjonen ved Leireveien er det fremdeles noe røyk og varme. Derfor har vi ute rundt 10 mannskaper som driver etterslukning, sier stasjonssjef Jarle Danielsen til N247 onsdag morgen.


Han forteller videre at det inne ved Kjellandsvannet også ulmer en del og der inne går mannskapene med vannflasker og slukker småbranner.
- Vi må grave en del og kaster vann på varmen for å få slått småbrannene ned. Det er jo tørt i terrenget så vi må nok regne med å etterslukke en tid fremover, fortsetter han.
Det var tirsdag formiddag at alarmen om skogbrannen i Kjellandsheia kom og mannskaper fra KBR Søgne og Songdalen, Finsland og Kristiansand ble etterhvert tilkalt til området. Også et brannhelikopter ble tilkalt og tirsdag ettermiddag fikk mannskapene kontroll over flammene. Mellom 150 til 200 mål skogsområde ble svidd av i brannen.
Stasjonssjef Jarle Danielsen ved KBR Søgne og Songdalen. (Foto: Roar Tolfsen)
I følge stasjonssjef Jarle Danielsen i KBR Søgne og Songdalen ulmer det fremdeles en god del steder i Kjellandsheia og brannmannskapene jobber i terrenget med etterslukning. (Foto: Roar Tolfsen)
Powered by Labrador CMS