
Ingen store problemer så langt
Oppdatert: Det er meldt om mange trær som har falt over veiene i Agder. Vær oppmerksom dersom du er ute og kjører mandag kveld og natt.
Det er i skrivende stund ikke meldt om store problemer i Søgne og Songdalen som følge av uværet Urd.
Skulle uværet tilta vil N247 opprette livesending og oppdatere fortløpende.
Springflo
Det var ventet en ekstrem springflo mandag ettermiddag, men dette har ikke slått til. Toppen var ventet klokken 17.30, men på det tidspunktet var det god klaring til bryggekanten på Høllen brygge.
Akkurat nå er 1500 husstander uten strøm i Agder, de aller fleste vest i fylket hvor Urd har slått til for alvor med sterk storm i kastene.
Vinden på fastlandet langs kysten vil ha en styrke på rundt stiv til sterk kuling frem til tirsdag morgen, dreiende nordvest i løpet av natten i følge yr.no.
Sist oppdatert 26.12.2016 klokken 19:51 av Nicolai Prebensen

Springflo langs kysten mandag kvelds, men ikke ekstrem flo. (Foto: Nicolai Prebensen)

Mye vann, men ikke ekstremt på Høllen brygge mandag kveld. (Foto: Nicolai Prebensen)