Kristiansand Open i volleyball, Søgne tar gull

Publisert

Innsendt av Olav Eieland, Søgne IL volleyball
Lørdag var det duket for stor-turnering i Gimlehallen, med Kristiansand Sandvolleyball Klubb som vertskap.
Søgne IL Volley stilte med tre lag, ett lag I Teen, ungdom født 2001-2005, og to lag i minivolleyball.
Fot Teen-laget som besto av Eirik Jørgensen, som spilte sammen med en god KSK spiller, gikk ubesiret gjennom turneringen og vinner tilslutt 2-1 i en meget jevn finale.
For barne partiene var det også meget fint spill, i denne klassen skriver man ikke poeng, men våre lag vant alle kampene bortsatt fra en.
Ett av lagene besto av Cornelius Jørs, William Nesheim og Linnea Ytre Eide. Og så hadde vi med et helt nytt lag, Bernhard Lyut, Mathias Skomedal og Vetle Try, som nettopp har startet på volleyball, og som spilte kjempegodt sammen.

Publikumsvennlige
Disse kampene er veldig publikumvennlige med det vi kaller holde-volleyball, hvor man kan holde/kaste ball, og dermed blir ballvekslingene lange og harde. Spesielt Bernhard utmerket seg med nesten keeperredninger, Mathias var god opplegger, og Vetle hadde øvd mye på smash og lagde viktige poeng.
Linnea i fint bagger-slag. (Foto: Privat)
Bernhard klar til smash. (Foto: Privat)
Powered by Labrador CMS