
Ny liten krattbrann
KBR Søgne og Songdalen fikk melding om krattbrann ved Torvefjorden kl. 18.09 søndag ettermiddag. Tilfeldig forbipasserende hadde slukket brannen med noen vannflasker. Brannvesenet kom til stedet og etterslukket og kontrollerte brannstedet.
Funn på stedet tyder på at det er en forlatt engangsgrill som er årsaken til krattbrannen. Bruk av engangsgrill er i følge totalforbudet mot all bruk av åpen ild i skog og mark ulovlig å benytte seg av nå.
Krattbrann ved Rosseland
KBR Søgne og Songdalen rykket søndag ettermiddag ut til Rosseland etter meldinger om krattbrann like ved E39.
Mannskapene kom rask til stedet og fikk kontroll over brannen. Det var kun noen få kvadratmeter kratt som brant.
Utrykningsleder Frank Erling Abildsnes sier at det er et totalforbud mot all bruk av åpen ild i skog og mark, og oppfordrer alle til å være ekstra forsiktige.
- Det blåser, er knusktørt og en slik liten brann som dette kan fort bli stor, sier utrykningslederen.
Brannen ble meldt kl. 15.34.
Sist oppdatert 22.06.2014 klokken 19.08 av Nicolai Prebensen

Denne gangen var det kun noen få kvadratmeter kratt som brant ved Rosseland, like ved E39. Mannskaper fra KBR Søgne og Songdalen fikk raskt kontroll over brannen. (Foto: Nicolai Prebensen)