
- Siste innspurt før festivalåpning fredag
- Nå har vi fått på plass en stor scene og gjort klart mye av riggingen før Sprudlefestivalen starter opp klokken 16.30 i dag, sier Jorunn Rosland fra XO pub, en av arrangørene bak den to dager lange festivalen som holdes på Tangvall fredag og lørdag.
Første del av festivalen fredag er gratis og åpent for alle, og det er «Kikki, Gunnar og Jens Gunnar» som skal spille livlig trekkspillmusikk når det hele starter opp.
Langåpne butikker
- Vi har fått utrolig mye drahjelp fra lokalt næringsliv, og der er medarrangør StageEvent som har sørget for at vi nå kan stille med en stor og flott scene her på Tangvall. Næringslivet har også stilt opp med flotte premier til ulike konkurranser for familier og barn, og butikkene rundt oss kommer til å ha langåpent i kveld, fortsetter Rosland.
Lørdagen frem til klokken 17.00 fylles også med aktiviteter for barn og unge. Det blir ansiktsmaling og oppvisning av Søgne Danseklubb i tillegg til at det gjennomføres musikkbingo.
- Godt billettsalg
Arrangørene av festivalen fikk en noe kronglete start tidlig i planleggingsfasen da kommunale retningslinjer så ut til å hindre et utvidet skjenkeområde på Tangvall. Dette løste seg imidlertid med en smidig og positiv reaksjon fra både administrasjon og politikere, og arrangørene roser i dag alle kommunalt involverte for å ha lagt til rette for at festivalen kan gjennomføres som planlagt.
- Utover kvelden på lørdagen blir det masse god musikalsk underholdning. Billettsalget har vært sånn passe tidligere, men som naturlig er har det tatt seg utrolig godt opp nå de siste dagene. Når været også ser ut til å spille på lag med oss, ligger derfor alt nå til rette for at publikum skal fylle torget her på Tangvall i kveld og hele lørdagen, sier Rosland før hun haster videre med rigging av festivalområdet.

Det er medarrangør StageEvent som står for teknikk og lyd og som har rigget den store scenen på torvet på Tangvall. (Foto: Jon Aamodt)